Založ si blog

Pokora “bejby” pokora

Pôvodne som chcela byť veľmi vtipná, ale už to nejde. Hlavu prebili úplne iné myšlienky, ku ktorým mám tendenciu sa stále vracať aj teraz ráno. Myslím stále na to isté. Myslím na včerajšiu informáciu o Pôžitkárovi. Myslím na svoje prvotné pocity, ktoré som mala bezprostredne po nej. Myslím na ľútosť, ktorú vo mne vyvolala. Myslím na to, že stačí pomyslieť a niekto mi len tak vlezie do cesty.

Pôžitkára som spomenula včera. Nespomenula som si na neho ako je rok dlhý a vo štvrtok mi preletí len tak hlavou, aby som si ňom v piatok prečítala v novinách. Rozladilo ma to. Rozladila ma tá skutočnosť, že ani neviem prečo som si začala googliť, začala som hľadať informácie a nedalo mi to ani veľa práce, aby som sa hneď z prvej správy dozvedela, že bol menovaný do nejakého orgánu.

Moja prvá myšlienka patrila skutočnosti, že mu je lepšie, že sa mu asi podarilo uzdraviť a moja druhá, že keď mu bolo pekne na figu, robila som všetko pre to, aby mu bolo dobre a on neurobil nič, preto aby bolo dobre mne. Prišlo mi to veľmi nefér. Pocítila som hnev a ostalo mi smutno. V mysli sa stále vraciam k tomu obdobiu, k tomu ako som sa vlastne nechala využiť, k tomu k čomu ma dohnala moja debilná obetavosť, môj debilný prístup na spôsob „musíme si pomáhať“.

Cítim sa zneužitá a mám chuť sa ľutovať, aj keď viem, že sebaľútosť tu nemá miesto a tak sa snažím spomenúť na svetlé okamihy a napadnú mi dve slová „pokora bejby, pokora“. Tak mi to hovoril, okrem obligátneho „Darling“ používal slovo „bejby“ a často opakoval slovo pokora.

Občas som ho obviňovala, že ma podporil v myšlienke na vlastné veci a teraz, keď som videla jeho meno v novinách a spätne sa pozrela na svoje účinkovania vo vlastnom biznise, cítim sa zahanbene. Rozmýšľam, či si občas pozrie moju stránku a uvedomujem si, že sa na nej nič nezmenilo, že som neurobila žiadny pokrok a cítim sa viac a viac zahanbene.

Chcela by som ho stretnúť, chcela by som, aby ma videl pri plnej sile, aby zapochyboval, či urobil správne. Presne to by som chcela.

Pôžitkár.

Pôžitkár, po ktorom vznikla Vesper.

Mala som ho rada. Mala som rada tú predstavu…

Večer som bola s P. ťažko je byť s P, keď je v hlave Pôžitkár, a keď si človek uvedomuje, že tadiaľto cesta nevedie, že včerajšie stretnutie len potvrdzuje naše rozdielne názory na vnímanie sveta, že som unavená z toho ako tretia osoba rieši moje auto.

Vôbec nechápem, prečo je auto pre chlapov také dôležité a som na poznámky o aute tak citlivá, že som sa včera neovládla a zanadávala. Použila som vetu, veď je to len prijebané auto. V momente, keď som to vyslovila, som bola nahnevaná, že som použila vulgarizmus, že to nie som ja.

Rozmýšľala som, čo to musí byť za chlapa, ktorý sa nebude so mnou porovnávať, či vôbec taký existuje, že nemám potrebu s niekým súťažiť, že chcem len kľud a pokoj a sebavedomého chlapa, ktorý je nad vecou a ktorý sa bude vedieť úprimne tešiť z mojich úspechov a podporí ma v prípade neúspechov, ale hlavne nebude ich riešiť a porovnávať sa. Z toho som vážne unavená. Kde sú takí jedinci? A existujú vôbec?

Včera po stretnutí mi prišla správa od P. Ďakoval za príjemný večer, aby v druhej správe zapochyboval, či bude nejaký tretí. Nerozumela som tomu a nepáčilo sa mi to. Odpísala som len, nerozumiem a dostala zúfalú správu, na ktorú som sa rozhodla radšej nereagovať.

Ak niekto pochybuje teraz, čo bude robiť potom? Asi to ma napadlo a rozhodla som sa zvoliť pasívny prístup, v zmysle, muž, ktorý má záujem koná a ten správny na mňa potrebuje trpezlivosť a pokiaľ mu za ňu nestojím, on nestojí za môj čas.

Hm, a taký pekný večer to mohol byť, nebyť debilných očakávaní na druhej strane.

Pokora, bejby pokora…

p.s. v noci som mala potrebu hľadať nejaké citáty o pokore a tento sa mi veľmi páčil.

Malé vedomosti robia človeka hrdým, veľké však pokorným. Práve tak ako prázdny klas sa týči k nebu, plný zohne hlavu k zemi.
Galsworthy

O upratovaní, zúfalých mužoch a esemeskách

23.12.2010

Buchli dvere. Schádzam dole. Sviečky stále horia. Stromček svieti. Umývačka riadu začala svoj program a na stole ostali pozostatky dievčenskej párty. Tri fľaše vypité a mne napadne fiha, dorastá viac »

Ženské telefonické soirée s fľašou vína

10.12.2010

Včera som zotrvávala pod vplyvom hlášok z DS. Ráno som si opakovane pozrela predposledný diel, zastavila sa na tridsiatej prvej a druhej minúte, v hlave opakovala niektoré výroky sama pre seba viac »

Zo života bratislavských sliepok, alebo kde súdružky urobili chybu?

07.12.2010

Intenzívne bubnovanie dažďa nad hlavou neustávalo. Vytrvalo som si pritláčala vankúš na hlavu a pokúšala sa ešte spať. Mala som pocit, že na chvíľu sa to predsa len podarilo, presne do momentu viac »

KLDR, Korea

Prvú plánovanú schôdzku zástupcov KĽDR a USA zrušili

25.02.2017 10:45

Plány na prvé stretnutie predstaviteľov KĽDR a USA od nástupu novej vlády boli zrušené po tom, ako americké ministerstvo nevydalo vízum vyslancovi Pchjongjangu.

Miroslav Lajčák

Lajčák: Je dôležité, aby V4 nebola vnímaná ako zoskupenie proti EÚ

25.02.2017 10:35

V4 je zoskupenie krajín, ktoré je dobré a užitočné pre každého z jej členov. Dodal v rozhovore minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Trump

Biely dom nepustil na tlačovku novinárov z hlavných amerických médií

25.02.2017 09:58

Biely dom nepustil na piatkovú tlačovú besedu zamestnancov niektorých hlavných amerických a svetových médií.

Vauxhall - výroba policjaných áut

Šéf PSA sľúbil, že britskú automobilku Vauxhall nepotopia

25.02.2017 09:35

Šéf francúzskej automobilky PSA Group Carlos Tavares uistil Londýn, že prípadné prevzatie európskej divízie GM neohrozí značku Vauxhall.

vesper

"I think I'll call it a Vesper. Because of the bitter aftertaste? No, because once you've tasted it, that's all you want to drink."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 16629x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu

Kategórie