Založ si blog

Pokora „bejby“ pokora

Pôvodne som chcela byť veľmi vtipná, ale už to nejde. Hlavu prebili úplne iné myšlienky, ku ktorým mám tendenciu sa stále vracať aj teraz ráno. Myslím stále na to isté. Myslím na včerajšiu informáciu o Pôžitkárovi. Myslím na svoje prvotné pocity, ktoré som mala bezprostredne po nej. Myslím na ľútosť, ktorú vo mne vyvolala. Myslím na to, že stačí pomyslieť a niekto mi len tak vlezie do cesty.

Pôžitkára som spomenula včera. Nespomenula som si na neho ako je rok dlhý a vo štvrtok mi preletí len tak hlavou, aby som si ňom v piatok prečítala v novinách. Rozladilo ma to. Rozladila ma tá skutočnosť, že ani neviem prečo som si začala googliť, začala som hľadať informácie a nedalo mi to ani veľa práce, aby som sa hneď z prvej správy dozvedela, že bol menovaný do nejakého orgánu.

Moja prvá myšlienka patrila skutočnosti, že mu je lepšie, že sa mu asi podarilo uzdraviť a moja druhá, že keď mu bolo pekne na figu, robila som všetko pre to, aby mu bolo dobre a on neurobil nič, preto aby bolo dobre mne. Prišlo mi to veľmi nefér. Pocítila som hnev a ostalo mi smutno. V mysli sa stále vraciam k tomu obdobiu, k tomu ako som sa vlastne nechala využiť, k tomu k čomu ma dohnala moja debilná obetavosť, môj debilný prístup na spôsob „musíme si pomáhať“.

Cítim sa zneužitá a mám chuť sa ľutovať, aj keď viem, že sebaľútosť tu nemá miesto a tak sa snažím spomenúť na svetlé okamihy a napadnú mi dve slová „pokora bejby, pokora“. Tak mi to hovoril, okrem obligátneho „Darling“ používal slovo „bejby“ a často opakoval slovo pokora.

Občas som ho obviňovala, že ma podporil v myšlienke na vlastné veci a teraz, keď som videla jeho meno v novinách a spätne sa pozrela na svoje účinkovania vo vlastnom biznise, cítim sa zahanbene. Rozmýšľam, či si občas pozrie moju stránku a uvedomujem si, že sa na nej nič nezmenilo, že som neurobila žiadny pokrok a cítim sa viac a viac zahanbene.

Chcela by som ho stretnúť, chcela by som, aby ma videl pri plnej sile, aby zapochyboval, či urobil správne. Presne to by som chcela.

Pôžitkár.

Pôžitkár, po ktorom vznikla Vesper.

Mala som ho rada. Mala som rada tú predstavu…

Večer som bola s P. ťažko je byť s P, keď je v hlave Pôžitkár, a keď si človek uvedomuje, že tadiaľto cesta nevedie, že včerajšie stretnutie len potvrdzuje naše rozdielne názory na vnímanie sveta, že som unavená z toho ako tretia osoba rieši moje auto.

Vôbec nechápem, prečo je auto pre chlapov také dôležité a som na poznámky o aute tak citlivá, že som sa včera neovládla a zanadávala. Použila som vetu, veď je to len prijebané auto. V momente, keď som to vyslovila, som bola nahnevaná, že som použila vulgarizmus, že to nie som ja.

Rozmýšľala som, čo to musí byť za chlapa, ktorý sa nebude so mnou porovnávať, či vôbec taký existuje, že nemám potrebu s niekým súťažiť, že chcem len kľud a pokoj a sebavedomého chlapa, ktorý je nad vecou a ktorý sa bude vedieť úprimne tešiť z mojich úspechov a podporí ma v prípade neúspechov, ale hlavne nebude ich riešiť a porovnávať sa. Z toho som vážne unavená. Kde sú takí jedinci? A existujú vôbec?

Včera po stretnutí mi prišla správa od P. Ďakoval za príjemný večer, aby v druhej správe zapochyboval, či bude nejaký tretí. Nerozumela som tomu a nepáčilo sa mi to. Odpísala som len, nerozumiem a dostala zúfalú správu, na ktorú som sa rozhodla radšej nereagovať.

Ak niekto pochybuje teraz, čo bude robiť potom? Asi to ma napadlo a rozhodla som sa zvoliť pasívny prístup, v zmysle, muž, ktorý má záujem koná a ten správny na mňa potrebuje trpezlivosť a pokiaľ mu za ňu nestojím, on nestojí za môj čas.

Hm, a taký pekný večer to mohol byť, nebyť debilných očakávaní na druhej strane.

Pokora, bejby pokora…

p.s. v noci som mala potrebu hľadať nejaké citáty o pokore a tento sa mi veľmi páčil.

Malé vedomosti robia človeka hrdým, veľké však pokorným. Práve tak ako prázdny klas sa týči k nebu, plný zohne hlavu k zemi.
Galsworthy

O upratovaní, zúfalých mužoch a esemeskách

23.12.2010

Buchli dvere. Schádzam dole. Sviečky stále horia. Stromček svieti. Umývačka riadu začala svoj program a na stole ostali pozostatky dievčenskej párty. Tri fľaše vypité a mne napadne fiha, dorastá nám tu nová generácia. Je mi nejako otupno. Pristihnem sa pri tom, že tým dievčatám, ktoré práve odišli tak trochu závidím. Závidím im tú bezstarostnosť, i keď si [...]

Ženské telefonické soirée s fľašou vína

10.12.2010

Včera som zotrvávala pod vplyvom hlášok z DS. Ráno som si opakovane pozrela predposledný diel, zastavila sa na tridsiatej prvej a druhej minúte, v hlave opakovala niektoré výroky sama pre seba a napísala esemesku Sharon s textom: „Myslíš si, že neverím na lásku? Ale ja na lásku verím, možno príde zajtra alebo za desať rokov, ale šťastie si musí ženská zariadiť [...]

Zo života bratislavských sliepok, alebo kde súdružky urobili chybu?

07.12.2010

Intenzívne bubnovanie dažďa nad hlavou neustávalo. Vytrvalo som si pritláčala vankúš na hlavu a pokúšala sa ešte spať. Mala som pocit, že na chvíľu sa to predsa len podarilo, presne do momentu prvej esemesky o ôsmej, keď telefón zavibroval na nočnom stolíku, kde bol neuvážene zabudnutý. S polozatvorenými očami som zliezla dole, rutinne si urobila kávu a čaj, do kávy [...]

NATO, Severoatlantická aliancia

Rumuni obnovia základňu pre lietadlá NATO v dôležitom regióne Čierneho mora

19.05.2021 02:05

Rumunsko opraví s finančnou pomocou USA bývalú sovietsku leteckú základňu Campia Turzii, aby tu mohli pristávať ťažké lietadlá a stíhačky.

pocasie-19-5-2021

Dažde ešte hrozia, môžu spôsobiť ďalšiu katastrofu?

19.05.2021 00:00

Naďalej je nutné rátať na Slovensku s daždivým počasím, výrazná zmena sa nechystá. Kde môže pršať viac a kde menej?

Eset, parkovisko

Súd vrátil Blahove statusy proti Esetu na sieť, dal prednosť slobode prejavu

19.05.2021 00:00

Poslanec Ľuboš Blaha nemusí zmazať svoje statusy týkajúce sa údajného ovplyvňovania parlamentných volieb 2020 spoločnosťou ESET.

Drôt / Železná opona / Hranica /

Bývalí funkcionári komunistického režimu Štrougal a Vajnar už nebudú stíhaní za strieľanie na hraniciach

18.05.2021 23:35

Prokuratúra sa zhodla s konštatovaním znalcov, že obaja bývalí politici trpia duševnou chorobou, ktorá im znemožňuje porozumieť zmyslu trestného konania.

vesper

"I think I'll call it a Vesper. Because of the bitter aftertaste? No, because once you've tasted it, that's all you want to drink."

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 24871x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie